Jak Nabrać Pewności Siebie? Jak Zwiększyć Pewność Siebie… Skuteczne Ćwiczenie

by Paweł Grzywocz on 16 November 2012

Niezawodny sposób, aby nabrać pewności siebie. Oto jak zwiększyć pewność siebie poprzez systematyczne wychodzenie poza swoją strefę komfortu. Strefa komfortu jest moim zdaniem najważniejszym elementem, który miał wpływ na moją pewność siebie. Strefa komfortu to takie nasze “pudełko”, w którym czujemy się bezpiecznie. Niestety jest ono pewnego rodzaju błotkiem, w którym jest nam ciepło i milutko, ale nie jest to życie naszych marzeń.

Aby nabrać pewności siebie konieczne jest wychodzenie poza swoją strefę komfortu i pokonywanie swojego strachu. Trzeba to robić regularnie. Nie ma innej drogi. Przykro mi. Żadna książka, kurs, szkolenie, audiobook ani ebook nie są w stanie zwiększyć naszej pewności siebie.

Pewność siebie kształtują nasze CZYNY.

Nasze czyny kształtują naszą rzeczywistość, nasz charakter oraz samoocenę. Jeżeli za każdym razem, gdy mamy zrobić coś poza strefą naszego komfortu i wycofujemy się… Wówczas nigdy nie zbudujemy pewności siebie.

Przykład:

jak nabrać pewności siebie

"Każdego dnia rób jedną małą rzecz, której się boisz" - Sylvester Stallone

Cała sala wykładowa nie rozumie tematu omówionego przez profesora, a on pyta, czy ktoś nie rozumie. Każdy boi się zgłosić. Każdy woli tkwić w swojej strefie komfortu niż rozwinąć swoją pewność siebie i przy okazji pomóc innym ludziom poprzez przejęcie pozycji lidera i poproszenie o ponowne wytłumaczenie tematu przez profesora, ponieważ nikt nie zrozumiał. Tak się buduje pewność siebie, która zaprocentuje w o wiele ważniejszych sytuacjach życiowych niż wykład czy egzamin.

O wiele ważniejsze jest to, czy będziemy mieli odwagę podejść i poznać potencjalną kobietę naszego życia albo to, jak zaprezentujemy się na rozmowie kwalifikacyjnej o naszą wymarzoną pracę. Ba, jaką pracę. Być może nie chcesz być czyimś niewolnikiem, któremu szef dyktuje co i kiedy masz robić oraz jakie otrzymasz pieniądze na swoje konto. Wkurza Cię to. Nie chcesz być wykorzystywany ani niedoceniany. Być może będziesz chciał działać na własną odpowiedzialność. Pomóc rozwiązywać problemy innych ludzi oraz spełnić ich potrzeby w zamian za ich wdzięczność w postaci finansowej.

Aby to osiągnąć pewność siebie jest NIEZBĘDNA.

Bez pewności siebie nie jesteśmy w stanie osiągnąć zbyt wiele – żeby nie powiedzieć NIC. Jeżeli nie jestem pewny siebie i nie wierzę w to, że jestem w stanie zapytać o drogę w obcym kraju i wrócić do hotelu, to równie dobrze mogę w ogóle do niego nie wrócić, ponieważ mogę się zgubić jeszcze bardziej i ktoś może mnie np. porwać.

 • Czy nasi przodkowie mieli problem z pewnością siebie?
 • Czy, gdy uciekała im zwierzyna, to czy zastanawiali, czy dadzą radę?
 •  
  Prawdopodobnie, gdybyś się zgubił w obcym kraju, to mimo wszystko zapytałbyś o drogę i byś sobie poradził. Jednak wtedy byłybyś zmuszony do tego, aby to zrobić. Cała sztuka zwiększania pewności siebie polega na robieniu rzeczy, których się boimy, NAWET jeśli nie musimy ich robić.

  Właściwie to musimy nabierać pewność siebie. Dlaczego?

   

 • Bo jeśli nie zbudujesz pewności siebie, to być może nigdy nie zwiążesz się z kobietą swoich marzeń, tylko z jakąś przeciętną, ponieważ będziesz uważał, że na lepszą nie zasługujesz i nie byłbyś w stanie jej poznać i rozkochać, więc po co w ogóle próbować.
 • Bez pewności siebie będziesz skazany na to, że życie będzie Ci się przytrafiać i będzie Ci się wydawało, że jest ono poza Twoją kontrolą. Przyjmiesz tzw. postawę ofiary zamiast postawy zwycięzcy i zdobywcy.
 •  

  Jeżeli chcesz, aby coś było zrobione dobrze, zrób to sam. Mówi znane przysłowie. Nic samo się w życiu nie zrobi. Praca się nie znajdzie, egzamin (jeśli jest on do czegoś naprawdę potrzebny) sam się nie zda, produkt sam się nie wymyśli ani klient sam nie spadnie z nieba. Kobieta również.

  Piękne kobiety nie rosną na drzewach.

   
  Trzeba do nich podejść, powiedzieć:

  “Cześć” i spytać, jak mija dzień. Następnie opowiedzieć, że właśnie czytałeś artykuł o pewności siebie i postanowiłeś nad nią popracować. Spytaj, czy zna jakieś dobre sposoby na budowanie pewności siebie? To świetny temat do rozmowy. Na pewno ją to zainteresuje i poda jakieś ciekawe uwagi z kobiecego punktu widzenia. Nie mówię, że dzięki temu poderwiesz dziewczynę, ale jest to temat do zaczęcia rozmowy.

  Ważne, aby działać. Robić coś. Cokolwiek. Choćby powiedzieć radosne “cześć” i się przełamać, jeżeli pytanie o zwiększaniu pewności siebie wydaje się zbyt dużym wyzwaniem. Nasze czyny kształtują rzeczywistość. Jeżeli nie będziesz praktykował pewności siebie w sytuacjach, w których nie masz pewności siebie, to nigdy jej nie zbudujesz.

 • Prawdopodobnie czujesz się bardzo pewny siebie w grupie znajomych lub na boisku do piłki nożnej lub siatkówki czy koszykówki.
 • Pewnie czujesz się pewny siebie, gdy grasz w swoją ulubioną grę samochodową lub strategiczną albo jakąkolwiek inną grę komputerową.
 •  
  Wiem, że granie w grę nie wiąże się z przełamywaniem strachu przed ludźmi. Jednak jesteś pewny siebie w tej grze, ponieważ PRAKTYKOWAŁEŚ! Nie da się być pewnym siebie w czymś, czego nie praktykujemy.

  Lekarz, który nie uprawia sportu nie może czuć się pewny siebie na boisku piłkarskim, a piłkarz nie może być pewny siebie przy stole operacyjnym.

  Aby nabrać pewności siebie w kontaktach z pięknymi kobietami musisz z nimi regularnie, systematycznie rozmawiać oraz robić inne rzeczy, których się boisz. Musisz zbudować potężną pewność siebie w takich sytuacjach i prowadzić interakcje międzyludzkie z pełną swobodą. Jest to taka sama umiejętność jak granie w grę komputerową, a odkrywanie kolejnych etapów zwiększania pewności siebie jest co najmniej równie fascynujące jak granie w najlepszą grę. Moim zdaniem nawet bardziej fascynujące, ponieważ nasze życie jest prawdziwe i dzięki nabraniu pewności siebie stanie się ono 100 razy lepsze.

  Będziesz miał warunki do tego, aby poznać kobietę swojego życia oraz robić w życiu to, czego naprawdę pragniesz.

  “Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach …” Dolores Ibárruri Gómez (1895-1989)

  Pozdrawiam i radzę każdego dnia robić jedną rzecz, której się boisz.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Oceń Proszę Wpis:
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  Jak Nabrać Pewności Siebie? Jak Zwiększyć Pewność Siebie... Skuteczne Ćwiczenie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

  Podobne wpisy:

  Odpowiedz...

  { 3 comments… read them below or add one }

  Kamil November 20, 2012 at 18:36

  Cześć Paweł
  Rozmawiałem z dziewczyną która mi się podoba było to na wykładzie i jak zapadła niezręczna cisza to ona pytała się mnie o różne rzeczy czyli jak dziewczyna pyta się pierwsza to czy znaczy że jest zainteresowana ? Na początku roku akademickiego patrzyła się na Mnie teraz wiem że było to oznaka zainteresowania szkoda że tak późno znalazłem twoją stronę. Jak sprawdzić czy nadal jest zainteresowana czy poprostu z nudów sobie ze Mną rozmawiała.

  Reply

  Karman November 21, 2012 at 15:12

  zabierz jej numer telefonu po którejś z rozmów.Powiedz:
  “wpisz mi tutaj swój numer telefonu” i podajesz jej telefon ekranem skierowanym w jej stronę.Nie pytaj się jak ciota “podasz mi numer” tylko w pewny siebie sposób wydaj jej takie polecenie :) Uważaj bo niektóre kobiety dają swój numer każdemu kto o niego zapyta.
  Jak uczy Paweł,jest to pierwszy “most” i pierwsze sprawdzenie poziomu zainteresowania kobiety.Muszisz potem do niej zadzwonić i umówić spotkanie.Jeśli przyjdzie to bardzo dobrze,jeśli będzie robiła jakieś wymówki to ją olej.

  Reply

  Kamil November 25, 2012 at 20:27

  Rozmawiałem z dziewczyną która mi się podoba na wykładzie śmiała się z moich żartów chociaż nie były najśmieszniejsze i zadzwoniła do jakiegoś faceta i jestem prawie pewny ze dzwoniła do swojego faceta i na koniec spytała czy słyszałem ja powiedziałem że tak bo koło niej siedziałem nie wiem czy jej chodziło o to czy słyszała ja wykładowczynia a dosyc daleko siedzieliśmy więc nie wiem po co to powiedziała. Prosze o pomoc co mam w tym momencie zrobic.

  Reply

  Leave a Comment

  Previous post:

  Next post: